Śródbrzeżne zawory do rozedmy płuc bez interlobarowej wentylacji pobocznej ad 8

Ten wzrost częstości występowania odmy opłucnowej jest prawdopodobnie wynikiem bardziej udanego wykonania leczenia zastawki przedsionkowej (skutkującym zwiększeniem odsetka pacjentów ze znacznym zmniejszeniem objętości płata) i doborem pacjentów (tj. Pacjentów bez przepływu bocznego). Wszystkie przypadki odmy opłucnowej w grupie otrzymującej EBV wystąpiły w ciągu dnia po leczeniu zastawki przedsionkowej, gdy pacjenci byli nadal hospitalizowani. Ponieważ odma opłucnowa jest potencjalnie zagrażającym życiu powikłaniem u pacjentów z ciężką rozedmą płuc, okazało się, że kluczowe znaczenie ma ścisłe monitorowanie pacjentów po leczeniu zastawkami wewnątrzoskrzelowymi, w tym monitorowanie po wypisaniu. Wszystkie przypadki odmy opłucnowej w naszym badaniu były prowadzone zgodnie z opublikowanymi wytycznymi.22,24 Powtórna bronchoskopia jest czasami konieczna, aby zastąpić lub tymczasowo lub trwale usunąć zastawki wewnątrzoskrzelowe. Powody, aby to zrobić, obejmują utratę początkowej redukcji objętości płuc ze względu na tworzenie się tkanki ziarninowej lub migrację zastawki. Wcześniejsze badania postulowały, że leczenie zastawki wewnątrzoskrzelowej jest w pełni odwracalne i nie wyklucza przyszłych opcji terapeutycznych.1,2,4 Nasze badanie potwierdza ten pogląd, ponieważ wszyscy pacjenci, u których usunięto zastawki wewnątrzoskrzelowe, bez dalszych działań ubocznych.
Podsumowując, stwierdziliśmy, że u pacjentów z ciężką rozedmą płuc, którzy zostali wstępnie wybrani na podstawie udowodnionego braku interlobarowej wentylacji bocznej, leczenie zastawki wewnątrzoskrzelowej poprawiło funkcję płuc, wydolność wysiłkową i jakość życia, nawet jeśli rozważaliśmy pacjentów, u których zastawka usunięcie było wymagane. Zdarzenia niepożądane, w tym zdarzenia potencjalnie zagrażające życiu, wystąpiły i wymagały uważnej obserwacji.
[przypisy: anatomia palpacyjna, gabinet stomatologiczny Warszawa, stomatolog dziecięcy ]

Powiązane tematy z artykułem: anatomia palpacyjna gabinet stomatologiczny Warszawa stomatolog dziecięcy