Mutacje linii komórkowej w genach predyspozycji w raku u dzieci ad 8

Po trzecie, wraz ze wzrostem głębokości sekwencjonowania zostaną wykryte dodatkowe mozaikowe mutacje zarodkowe. Wreszcie, gdy dowiadujemy się więcej o tym, jak pewne zmiany genetyczne (np. Zmiany strukturalne, zmiany w regionach niekodujących i modyfikacje epigenetyczne) wpływają na funkcje komórkowe, zostaną zidentyfikowane nowe zmiany predysponujące do raka w tych i innych nowo odkrytych nowotworowych genach. Znaleźliśmy kilka nieoczekiwanych mutacji w linii płciowej u pacjentów z mięsakiem Ewinga, nerwiakiem zarodkowym, kostniakomięsakiem lub białaczką. Chociaż mięsak Ewinga został uznany za drugi nowotwór u dzieci leczonych z powodu retinoblastoma, 22-25 nie jest on, wedle naszej wiedzy, powiązany z innymi zespołami predysponującymi do raka26. Stwierdziliśmy, że u sześciu pacjentów z mięsakiem Ewinga wystąpił chorobotwórczy nowotwór. mutacje linii płciowej w TP53 (u czterech pacjentów), PMS2 (w jednym) lub RET (w jednym), chociaż nie możemy stwierdzić z całą pewnością, że każda mutacja miała wpływ na raka pacjenta. Potrzebne są dodatkowe badania, aby określić rolę ewentualnych mutacji w linii płciowej w rozwoju mięsaka Ewinga lub innych guzów.
Ośmiu pacjentów miało mutacje heterozygotyczne w BRCA1, BRCA2 lub PALB2. Geny te nie są zwykle badane u dzieci, ponieważ są uważane za geny predyspozycji do raka dorosłych. Magnusson i in. opisali wysoką częstość występowania raka u dzieci w rodzinach z mutacjami w genie BRCA2 w linii płciowej, 27 i Brooks et al. zgłosiło 20 przypadków raka piersi wśród 379 rodzin, których członkowie mieli mutację w BRCA1 lub BRCA2.28. Te doniesienia sugerują, że mutacje patogenne w BRCA1 i BRCA2 są częstsze w raku dziecięcym, niż zostało to wcześniej uznane, i że potencjalnie stanowią podstawę szersze spektrum fenotypów raka.28-38
Historia rodziny jest powszechnie stosowana do identyfikacji osób z możliwymi dziedzicznymi predyspozycjami, szczególnie w populacji pediatrycznej.39 Jednak tylko 40% naszych pacjentów z mutacjami w linii płciowej, które były patogenne lub prawdopodobnie patogenne i które można było ocenić, miało historię raka w rodzinie . Ponadto tylko połowa z nich miała historię rodzinną, która była zgodna ze znanym zespołem predysponującym do raka. Ta niska częstotliwość wynikała prawdopodobnie z wielu czynników, w tym niepełnych informacji o historii rodziny, mutacji de novo i niekompletnej penetracji. Ponadto rodzice i inni krewni pierwszego lub drugiego stopnia naszych pacjentów pediatrycznych są często młodzi, a rak może jeszcze nie rozwinął się. Przegląd 100 losowo wybranych pacjentów, którzy nie mieli mutacji genu predysponującego na raka linii płciowej, wykazał, że 42% miało w rodzinie raka. Można przypuszczać, że niektórzy z tych pacjentów mają mutacje w genach, które nie zostały przeanalizowane w obecnym badaniu. Niemniej jednak, na podstawie tych obserwacji, wywiad rodzinny nie może być jedynym wskaźnikiem wykorzystywanym do prowadzenia badań genetycznych.
To badanie ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, nie badano kilku podtypów nowotworów pediatrycznych. Ponadto, nasza kohorta obejmowała większe niż oczekiwano proporcje pacjentów z hipodiploidalną ostrą białaczką limfoblastyczną i z guzami korowo-nadnerczowymi
[przypisy: witamina b14, opinie pacjentów o lekarzach, srebrna woda ]

Powiązane tematy z artykułem: opinie pacjentów o lekarzach srebrna woda witamina b14