Fundusz Fast-Food ad

Miałem w sobie sześć rodzajów wyrzutów sumienia – wiedziałem, że tak naprawdę niczego nie rozwiąże, i wiedziałem, że muszą istnieć rzeczywiste, strukturalne rozwiązania problemów tej rodziny. Wiedziałem też, ponieważ chłopcy powiedzieli mi, że cała trójka przeszła od ośrodka zdrowia prosto do Burger Kinga, a ponieważ martwiłem się historią wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego poziomu cholesterolu w tej rodzinie, to tak naprawdę nie ma sens dla mnie, aby systematycznie subsydiować ich nawyki fast-foodowe – i przypuszczam, że wzmacniało to, jak uważnie słuchali oni wszystkich moich ostrożnych porad żywieniowych przy każdej wizycie. I wreszcie, oczywiście, wiedziałem, że łamałem pewien rodzaj profesjonalizmu lekarza i pacjenta, oferując pieniądze, i czułem się podatny na zarzuty, że jestem protekcjonalny, paternalistyczny lub w inny sposób obraźliwy. Z drugiej strony wiedziałem, że chłopcy są głodni. Sytuacja rodziny pozostała niepewna; żyli z krewnymi, nie byli już mile widziani z krewnymi, próbowali schronienia, ale schronieniem dla kobiet, które padły ofiarą przemocy domowej i nie chciały dwóch dużych, głośnych nastoletnich chłopców. Usługi socjalne pozostały zaangażowane. A kiedy je zobaczyłem, co nie było tak często, czasami wymykałem matce 20 na koniec spotkania i szeptałem coś o kupowaniu chłopcom czegoś do jedzenia. Byłem zawstydzony, ale myślałem, że było jasne, że chłopcy czekają, aż to zrobię; Widziałem, jak ich oczy rozjaśniają się, gdy pieniądze przekazywane są matce, a gdy spytałem, gdzie zamierzają je wydać, odpowiedź zawsze była taka sama: wyszli na hamburgery, frytki i napoje bezalkoholowe.
Nikt cię tego nie uczy w szkole medycznej. Co robisz, naprawiając coś małego, po prostu kosztuje trochę pieniędzy. Czy wykonujesz swoją pracę i zamykasz usta, czy dzwonisz w serwisach społecznościowych i próbujesz sprawić, aby system działał, czy otwierasz portfel i rozwiązujesz natychmiastowy problem, wtedy i tam, nawet jeśli tak naprawdę niczego nie rozwiązuje.
Ostatecznie lekarze lubią rozwiązywać natychmiastowy problem. Podoba nam się pomysł nazwania choroby, zszycia rany, wycięcia zmiany. Podoba nam się pomysł wysłania kogoś z biura za pomocą właściwej recepty, leku, który leczy chorobę. Możesz uczyć się w kółko, gdy ćwiczysz medycynę, że nie jest to właściwy model interakcji lekarz-pacjent, że wiele schorzeń nie jest tak łatwo rozwiązanych, że kontekst i złożoność są wszystkim, że wiele recept wyrządza krzywdę równie dobrze – ale nadal możesz emocjonalnie trzymać się idei rozwiązania problemu. Więc jeśli wyślesz kogoś z biura z rachunkiem za 20 USD, spełnisz krótką, bezpośrednią potrzebę, co zrobisz. Odpowiednia odpowiedź, jak przypuszczam, jest profesjonalną odpowiedzią, czy przypominasz sobie, że nie rozwiązuje to prawdziwego problemu; wszystko co robiłem to wrzucanie kilku hamburgerów i kilku rodzajów frytek do chronicznie złej sytuacji rodzinnej – być może mój sposób mówienia moim pacjentom: Jeśli nie mogę naprawić tego, co złamane w twoim życiu, pozwól mi przynajmniej kupić ci burgera. I pewnie, poczułem się trochę lepiej, wyobrażając sobie tych dużych, rosnących chłopców wracających do domu z wizyt u lekarza z chwilowym zaspokojeniem głodu, niezależnie od ładunku sodu i zawartości tłuszczu oraz pustych kalorii słodzików sodowych – ale nie było Czy to może być bardziej o mojej potrzebie czucia się jak Lady Bountiful niż cokolwiek innego. Czy może czuję się komfortowo we własnym, wygodnym życiu, płacąc jakiś podatek od ubóstwa, abym mógł rozkoszować się własnym wieczornym posiłkiem z moją dobrze odżywioną i dobrze chronioną rodziną.
Nie znam odpowiedzi
[patrz też: terapeuta uzależnień warszawa, choroba mondora, zdrowie społeczne definicja ]

Powiązane tematy z artykułem: choroba mondora terapeuta uzależnień warszawa zdrowie społeczne definicja